Zielona Góra: pacjentki pokażą swoje dzieci przez wideotelefon

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 27 września 2009 15:37

Na oddziale położniczo-ginekologicznym Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze zostanie zainstalowany wideotelefon. Takich urządzeń działa na razie tylko pięć w lecznicach w całej Polsce.

Zielona Góra: pacjentki pokażą swoje dzieci przez wideotelefon
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mają je Szpital Specjalistyczny św. Zofii oraz Bielański w Warszawie, a także szpitale w Białymstoku i Opolu. Dzięki nim młode matki będą mogły pokazać dzieci rodzinie i znajomym.

- To bardzo pomocne, gdy np. bliscy znajdują się w innym kraju lub w oddalonej  miejscowości - mówi Gazecie Lubuskiej organizator akcji Jakub Waszczuk z warszawskiej agencji Mdm Corporate.

W części szpitali wideotelefony już działają. W zielonogórskiej placówce urządzenie ma być uruchomione w przyszłym tygodniu.

- Na razie sprzętem zajmują się informatycy - informuje rzecznik szpitala Adrianna Wilczyńska.

By odebrać wideotelefon z oddziału, w domu trzeba mieć komputer z dostępem do szerokopasmowego internetu i zainstalowanym programem Skype. Można również  korzystać z domowego wideotelefonu, jest on jednak nadal rzadkością i kosztuje około 1 tys. zł.

W szpitalach, gdzie wideotelefony już zainstalowano, cieszą się sporym zainteresowaniem. Mdm Corporate przez trzy miesiące będzie teraz obserwować zainteresowanie wideotelefonami. Jeśli akcja wypali, będzie rozszerzana na inne szpitale.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum