Zielona Góra: WOŚP pomoże doposażyć Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 22 września 2016 20:38

Jurek Owsiak i marszałek Elżbieta Anna Polak odwiedzili w czwartek (22 września) oddział neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze. Padło pytanie o to, czy WOŚP pomoże doposażyć Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Zielona Góra: WOŚP pomoże doposażyć Centrum Zdrowia Matki i Dziecka
Szpital Wojewódzki SP ZOZ w Zielonej Górze otrzymał dotąd od WOŚP 1 711 urządzeń za kwotę 3,6 mln zł. Fot. Archiwum

Jak podaje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, oddział neonatologiczny nie był kompleksowo remontowany od kilkudziesięciu lat. Mimo to skutecznie leczy najmniejszych pacjentów.

- Mamy bardzo dobry oddział neonatologiczny - wspaniałych lekarzy, pielęgniarki. Mamy też bardzo ambitne plany, ponieważ nie ma w naszym regionie SOR-u dla dzieci, oddziałów specjalistycznych. Tworzymy coraz lepszą dostępność do świadczeń leczniczych. Brakuje nam tylko Centrum Zdrowia Matki i Dziecka i ta inwestycja będzie realizowana - mówiła podczas wizyty w szpitalu marszałek Polak.

Zwróciła się z prośbą do Jurka Owsiaka, prezesa fundacji WOŚP o doposażenie Centrum. Ten zadeklarował, że gdy nowy szpital zostanie wyposażony w sprzęt, Fundacja dołoży także swoją cegiełkę w postaci urządzeń. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum