Zgorzelec: szpital kupił rezonans i planuje kolejne inwestycje

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2010 18:21

Wielospecjalistyczny Szpital SPZOZ im. Jana Pawła II w Zgorzelcu kupił rezonans magnetyczny za środki z Ministerstwa Zdrowia.

– Korzystamy ze wszystkich możliwych źródeł finansowania: PFRON, NFOŚ, UE, z dotacji samorządu terytorialnego, zbiórek publicznych – wylicza Zofia Barczyk, dyrektor szpitala. – Do 2013 roku zamierzamy zebrać ok. 100 mln zł na kolejną inwestycję. Będzie to obiekt w którym na parterze znajdą się poradnie specjalistyczne, a na piętrze zlokalizowana zostanie onkologia i chemioterapia. Mamy już 50 mln zł na ten cel – dodaje w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl dyrektor Barczyk.

Wśród darczyńców są również mieszkańcy Zgorzelca i okolicznych miejscowości. W tym roku przekazali oni lecznicy w formie 1% ponad 300 tys. zł. Właśnie dla nich zorganizowano 14 czerwca bezpłatne badania. Skorzystało z nich ok. 1 tys. pacjentów.

Tego samego dnia uruchomiona została pracownia rezonansu magnetycznego oraz stacja dializ. Wartość inwestycji sięga 20 mln zł. Pieniądze na zakup rezonansu pochodziły z Ministerstwa Zdrowia. Resort ogłosił konkurs, do którego zakwalifikowało się 5 placówek, w tym zgorzelecki szpital, jako jedyna jednostka ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum