Zawiercie: rozstrzygnięcie przetargu na dostawę sprzętu telemedycznego

Autor: money.pl, Szpital Zawiercie/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2018 13:27

Szpital Powiatowy w Zawierciu (Śląskie) wybrał ofertę na realizację projekt pn. "Teleopieka kluczem do bezpieczeństwa i zdrowia w powiecie zawierciańskim". Zwycięzcą konkursu została Telemedycyna Polska SA.

Fot. Andrzej Wawok

O wygranej poinformował zarząd spółki Telemedycyna Polska SA z siedzibą w Katowicach. Jej oferta uznana została za najkorzystniejszą w ramach dwóch pakietów wchodzących w skład zamówienia publicznego na dostawę sprzętu do obsługi projektu.

Celem głównym projektu jest zwiększenie stopnia deinstytucjonalizacji usług zdrowotnych służących zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu lub poprawie zdrowia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym na terenie powiatu zawierciańskiego.

Grupą docelową w projekcie będą osoby wykluczone lub zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenie, w szczególności podczas rekrutacji będzie się preferować osoby niesamodzielne ze względu na podeszły wiek, niepełnosprawność lub stan zdrowia, osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, osoby lub rodziny zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym doświadczających wielokrotnego wykluczenia społecznego oraz osoby lub rodziny korzystające z PO PŻ.

Projektodawca zakłada, że w projekcie weźmie udział 60 osób (36 K i 24 M) w wieku 65 i więcej lat, które pracują, uczą się lub zamieszkują na obszarze powiatu zawierciańskiego w województwie śląskim w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

W ramach projektu wszyscy uczestnicy projektu otrzymają: mobilne urządzenie EKG, czujnik dymu i gazu, szkolenie z sytuacji zagrożenia życia, opiekę fizjoterapeuty oraz możliwość wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum