Zamość: szpital dostał nowy sprzęt

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2010 11:48

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu otrzymał od Polsko-Włoskiej Fundacji Promocji Zdrowia im. Św. Rafała aparaturę medyczną o wartości 4,5 mln zł.

– Aparatura została przekazana przez Fundację w formie darowizny – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Ryszard Pankiewicz, rzecznik zamojskiej lecznicy i dodaje, że współpraca z Fundacją rozpoczęła się już na etapie budowy placówki.

Szpital otrzymał cyfrowy aparat RTG do badań ogólnokostnych, nowoczesny aparat służący do bezoperacyjnego kruszenia kamieni moczowych ESWL, zestaw urologiczno-laserowy OmniPulse MAX oraz dwa aparaty do znieczulenia ogólnego, które pracują na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Fundacja kupiła również dla zamojskiej placówki najwyższej jakości cyfrowy ultrasonograf oraz fakoemulsyfikator.

– Sprzęt w naszym szpitalu jest sukcesywnie wymieniany i unowocześniany. Niedawno powstała pracownia rezonansu magnetycznego, a jeszcze wcześniej zainwestowaliśmy w tomograf komputerowy – zaznacza Ryszard Pankiewicz.

W br. szpital skupia się głównie na budowie onkologicznego pawilonu na 60 łóżek. Jesienią planowane jest wkopanie kamienia węgielnego pod zamojski ośrodek onkologiczny i rozpoczęcie pierwszych prac. Jest na to zagwarantowanych 2 mln zł w budżecie samorządu wojewódzkiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum