Zakup kontererów medycznych - na takie rozwiązanie pieniędzy nie będzie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 października 2020 12:57

Kilka tygodni temu dyrektorzy mazowieckich szpitali zgłosili się do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z prośbą o pomoc finansową w zakupie specjalnych kontenerów medycznych, które można by ustawić na parkingach szpitalnych zwiększając tym samym liczbę łóżek.

Zakup kontererów medycznych - na takie rozwiązanie pieniędzy nie będzie
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Z upublicznionej odpowiedzi, której 28 września Mazowiecki Urząd Wojewódzki udzielił dyrektorom i prezesom mazowieckich szpitali wynika, że ich prośba została odrzucona "ze względu na ograniczone środki finansowe". Odpowiedź podpisał Tomasz Sławatyniec, dyrektor wojewódzkiego wydziału zdrowia.

Kolejne szpitale w województwie mazowieckim zgłaszają braki miejsc na kolejnych oddziałach, jak również trudności w udostępnianiu wymaganej przez wojewodę liczby łóżek na oddziałach covidowych. 

Jak twierdzi Krzysztof Strzałkowski, przewodniczący komisji zdrowia i kultury fizycznej w Sejmiku Województwa Mazowieckiego, sytuacja mogłaby być inna, gdyby rząd wspomógł szpitale w zakupie kontenerów medycznych. Taka koncepcja nie została zaakceptowana. Zdecydowano natomiast o budowie szpital tymczasowego na Stadionie Narodowym.

Więcej: warszawa.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum