Zachodniopomorskie: blisko 8 mln zł na inwestycje w marszałkowskich szpitalach
Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przekaże blisko 8 mln zł na inwestycje w placówkach medycznych. Środki pokryją im koszty remontów, modernizację infrastruktury oraz zakupy nowych urządzeń medycznych. Dofinansowanie otrzyma osiem lecznic w regionie.

- Urząd Marszałkowski przekaże pomoc ośmiu podległym mu jednostkom
- Wsparcie pomoże w realizacji trzynastu projektów inwestycyjnych
- Otrzymają je m.in. Szpital Wojewódzki w Koszalinie (2,7 mln zł), Szpital Wojewódzki w Szczecinie (2 mln zł) oraz Szpital "Zdroje" (1,6 mln zł)
Szpitale podległe marszałkowi mają być najnowocześniejsze
- Do naszych specjalistycznych szpitali trafiają pacjenci z całego województwa, dlatego chcemy, aby pod względem infrastrukturalnym placówki należały do najnowocześniejszych w regionie - poinformował marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
- Zależy nam na tym, by chorzy leczeni byli w jak najlepszych warunkach, z wykorzystaniem najlepszego sprzętu. Od lat pomagamy finansowo jednostkom w podnoszeniu standardów usług medycznych dokładając środki z własnego budżetu - dodał.
Urząd Marszałkowski przekaże pomoc ośmiu podległym mu jednostkom. Wsparcie pomoże w realizacji trzynastu projektów inwestycyjnych. Otrzymają je m.in. Szpital Wojewódzki w Koszalinie (2,7 mln zł), Szpital Wojewódzki w Szczecinie (2 mln zł) oraz Szpital "Zdroje" (1,6 mln zł).
Wydatki na remonty i aparaturę
Pierwsza placówka przeznaczy środki na zakup cyfrowego zestawu rentgenowskiego do radiografii i fluoroskopii, dostosowanie pomieszczeń pracowni RTG w pawilonie dziecięcym oraz pomieszczeń do potrzeb Pracowni Elektrofizjologii.
Szpital Wojewódzki w Szczecinie zmodernizuje (przy ul. Arkońskiej i w Zdunowie) instalacje oświetleniowe, zamontuje czujni ruchu oraz zakupi system do oceny zaburzeń rytmu serca pozwalającemu na badania elektrofizjologiczne i ablacji.
Szpital "Zdroje" pieniądze przeznaczy m.in. na zakup aparatury medycznej, montaż centrali telefonicznej wielonumerowej wraz z dostosowaniem do potrzeb w poszczególnych budynkach oraz realizację pierwszego z trzech etapów związanych z utworzeniem ciepłowni zasilanej ze źródeł geotermalnych.
Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego jest podmiotem tworzącym dla 13 placówek ochrony zdrowia, z czego 7 z nich to specjalistyczne szpitale.
Cukrzyca i problemy ze wzrokiem. W trasę rusza "okobus"

ZOBACZ KOMENTARZE (0)