Zachodniopomorscy ratownicy medyczni cieszą się z 6 nowych ambulansów. Trafiły do filii w...

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 22 grudnia 2020 17:25

Nowoczesne karetki pogotowia to pojazdy marki Mercedes Benz. Każda wyposażona jest w defibrylator, respirator, ssak akumulatorowy, pompę infuzyjną, krzesło transportowe oraz platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej - informuje we wtorek (22 grudnia) Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Zachodniopomorscy ratownicy medyczni cieszą się z 6 nowych ambulansów. Trafiły do filii w...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Cztery z ambulansów trafiły już do filii w Dąbiu, Stargardzie, Koszalinie i Sławnie. Kolejne wkrótce pojawią się w filiach w Kołobrzegu i Rymaniu. Koszt ambulansów wraz ze specjalistycznym sprzętem wyniósł ponad 3,7 mln zł.

Dofinansowanie w wysokości 2,5 mln zł na zakup 5 ambulansów WSPR w Szczecinie otrzymała z Ministerstwa Zdrowia w ramach projektu ''Doposażenie WSPR w Szczecinie w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2''.

Koszt wyposażenia w kwocie 626.205,60 zł to środki otrzymane na realizację projektu ''Wsparcie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie w walce z COVID-19'' w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewódzka Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Środki własne WSPR to kwota 640 947,69 zł.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum