Zabrze: na międzynarodowej konferencji eksperci będą rozmawiać o robotyce medycznej

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2019 13:28

W piątek (5 lipca) w siedzibie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu odbędzie się już XVII Konferencji Roboty Medyczne, dzień informacyjny projektu Europejskiego DIH HERO (Digital Innovation Hub Robotics in Healthcare HERO) oraz forum robotyki medycznej.

Zabrze: na międzynarodowej konferencji eksperci będą rozmawiać o robotyce medycznej
Prof. Zbigniew Nawrat, prezydent ISMR (Society for Medical Robots); FOT. PTWP

Jak przekonuje prof. Zbigniew Nawrat, prezydent ISMR (Society for Medical Robots) nadchodzący piątek będzie najważniejszym w tym roku dniem dla robotyki medycznej w Polsce.

]Dla gości i uczestników konferencji zorganizowano z tej okazji pierwszy w Polsce panel informacyjny dotyczący projektu europejskiego, którego celem jest wspieranie przedsiębiorstw związanych z robotyką medyczną DIH HERO oraz I Forum Robotyki Medycznej - platformę dyskusyjną wszystkich zaangażowanych w rozwój i wdrożenia robotów w usługach zdrowia.

Organizatorzy zabrzańskich wydarzeń liczą na zainteresowanie średnich i małych firm oraz wynalazców ofertą projektu europejskiego Digital Innovation Hub HERO Robotics in Healthcare, którego polskim partnerem jest Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii. Do dyspozycji zainteresowanych będą kompetencje najlepszych ośrodków w Europie i 8 mln euro, które zostaną rozdysponowane w postaci grantów celowych do 100 tys. euro każdy.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum