Zabrze: konferencja poświęcona robotom medycznym

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 16 października 2015 17:42

W sobotę i niedzielę (17-18 października) odbędzie się  XIII konferencja poświęcona robotom medycznym w Zabrzu, która organizowana jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Robotyki Medycznej (International Society for Medical Robotics) i Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu.

Zabrze: konferencja poświęcona robotom medycznym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Tematyką konferencji są objęte wszystkie zrobotyzowane urządzenia stosowane w medycynie. Inicjatorem konferencji jest grono naukowców i konstruktorów polskiego robota chirurgicznego Robin Heart, z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii (FRK) w Zabrzu.

W czasie realizacji projektu badawczego rozpoczętego w Fundacji w 2000 r. organizowane były otwarte konferencje, na których poddawano ocenie stan prowadzonych prac i określano kierunki dla szeregu praktycznych rozwiązań a sam projekt Robin Heart przyczynił się do ożywienia zainteresowania robotyką medyczną w Polsce.

W trakcie międzynarodowej konferencji Roboty Medyczne 2015 odbędzie się specjalna sesja konkursowa dla młodych naukowców o nagrodę „Statuetka Robina” i nagrodę publiczności „Strzała Robina” oraz zademonstrowane zostaną nowości związane z projektem polskiego robota chirurgicznego Robin Heart.

Pierwszego dnia konferencji (sobota) odbędzie się otwarta dla wszystkich naukowa konferencja poświęcona robotyce medycznej, a w kolejnym dniu (niedziela) - spotkanie poświęcone projektowaniu robotów medycznych.

Niedzielne spotkanie zgromadzi fachowców wielu dziedzin nauki, od psychologii i socjologii przez specjalistów wzornictwa przemysłowego i innych sztuk pięknych do przedstawicieli użytkowników.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze