Wysokie Mazowieckie: szpital dysponuje nowoczesną pracownią radiologii zabiegowej

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2019 08:36

W Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem uruchomiony został angiograf cyfrowy. Sprzęt daje ogromne możliwości zarówno diagnostyczne, jak i terapeutyczne. Koszt nowej pracowni to blisko 2,5 mln zł. Z czego 1,7 mln zł szpital otrzymał z budżetu państwa, natomiast 500 tys. zł. z budżetu powiatu wysokomazowieckiego.

Wysokie Mazowieckie: szpital dysponuje nowoczesną pracownią radiologii zabiegowej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dzięki nowemu sprzętowi będzie możliwe przeprowadzanie bardziej skomplikowanych zabiegów ginekologicznych, ortopedycznych, chirurgicznych i onkologicznych. Aparatura jest znacznie bardziej precyzyjna niż standardowe angiografy. Dzięki temu zabiegi wykonywane przy jego zastosowaniu obarczone są mniejszym ryzykiem powikłań.

Aparat wyposażony jest w szereg funkcji i narzędzi systemowych, łączących doskonałą jakość obrazu z możliwością korzystania z zaawansowanych opcji, które pozwalają na wykorzystanie aparatu w szerokim spektrum zabiegów. Przykładowo wertebroplastyki, stosowanej w przypadkach złamań kręgosłupa.

Nowa pracownia radiologii zabiegowej jest drugą tego typu placówką w województwie podlaskim. Podobna funkcjonuje w białostockim USK.

Więcej: wspolczesna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum