PAP/Rynek Zdrowia | 31-05-2019 19:06

Wrocław: urządzenia do monitorowania bólu noworodków trafiły do USK z okazji Dnia Dziecka

Trzy specjalistyczne urządzenia do monitorowania natężenia bólu u noworodków trafiły w piątek (31 maja) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu z okazji Dnia Dziecka. To efekt wspólnej aukcji charytatywnej artystów i środowiska biznesowego.

Urządzenia będą służyć podłączonym do respiratorów wcześniakom, które nie potrafią sygnalizować płaczem odczuwanego bólu. Fot. Fotolia

Rzecznik szpitala Monika Kowalska poinformowała PAP, że w piątek Klinice Neonatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przekazano warte 150 tys. zł trzy specjalistyczne urządzenia do monitorowania natężenia bólu u noworodków.

- Będą służyć najmłodszym dzieciom. Przede wszystkim podłączonym do respiratorów wcześniakom, które nie potrafią sygnalizować płaczem odczuwanego bólu. Dlatego to tak ważne, by na podstawie wskazań takiego urządzenia ten ból niwelować - powiedziała Kowalska.

Wyjaśniła, że sprzęt sfinansowano z funduszy zebranych podczas aukcji charytatywnej zorganizowanej przez środowiska artystów i przedsiębiorców.

- Aparatura została zakupiona dzięki aukcji charytatywnej ceramiki i szkła - prac artystów związanych z wrocławskim ASP, którą zorganizowali właściciele hotelu i spa Uroczysko Siedmiu Stawów. W sumie udało się zebrać aż 150 tys. zł, dzięki którym zakupiono trzy monitory bólu - powiedziała Kowalska.