Wrocław: sprzęt od WOŚP dla kliniki otolaryngologii

Autor: AM Wrocław/Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2009 14:36

21 listopada zostanie uroczyście otwarta w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu Klinika Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi.

Strona internetowa WOŚP.

Przyczyną oficjalnego otwarcia jednostki działającej w faktycznie w ASK już od dłuższego czasu jest dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: sprzęt o wartości 400 tys. zł do zabiegów funkcjonalnych zatok u dzieci.

Klinika należy obecnie do najlepiej wyposażonych tego typu jednostek w Polsce. Przeprowadza także najwięcej w kraju operacji zatok: średnio dwie dziennie.

Klinika ma 43 łóżka i własną salę operacyjną. Dysponuje zestawem do nawigacji śródoperacyjnej, trzema zestawami  operacyjnymi do endoskopowych operacji zatok, w tym zestawem  dla dzieci z torami wizyjnymi, zestawem do nawigacji elektromagnetycznej oraz nowoczesnym mikroskopem operacyjnym z laserem CO2. 

W Klinice Otolaryngologii działa również Pracownia Endoskopii,  ośrodek referencyjny na Polskę, która od 1989 r. przebadała ponad 60 tysięcy pacjentów (największa na świecie liczba osób przebadanych przez jeden ośrodek).

Klinika jest także ośrodkiem referencyjnym na Europę w zakresie autofluorescencji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum