Wrocław: nowoczesny sprzęt na oddziale intensywnej terapii dziecięcej

Autor: gazetawroclawska.pl/Rynek Zdrowia • • 30 września 2012 12:52

W Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu oficjalnie otwarto kliniczny oddział intensywnej terapii dziecięcej. Został utworzony z myślą o najmłodszych ofiar ach wypadków komunikacyjnych, pacjentach po zabiegach neurochirurgicznych i z sepsą, a także o noworodkach z niewydolnością oddechową.

Wrocław: nowoczesny sprzęt na oddziale intensywnej terapii dziecięcej

Oddział, który praktycznie działa od lipca br., wyposażono w najnowocześniejszy na Dolnym Śląsku sprzęt do ratowania życia dzieci. Pieniądze - 700 tys. zł - dał urząd marszałkowski (400 tys. zł) i ASK (300 tys. zł).

Dzięki temu dokupiono trzy inkubatory, cztery małe łóżeczka, respirator transportowy i oprogramowanie do respiratorów, by można było ich użyć - w zależności do potrzeby - dla kilkusetgramowego wcześniaka, jak i stukilogramowego nastolatka. Resztę: kardiomonitory, respiratory, pompy infuzyjne zakupiono wcześniej dla ASK.

Personel nowego oddziału intensywnej terapii dziecięcej (pięciu anestezjologów i pielęgniarki anestezjologiczne) przeniesiono z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 z ul. Curie-Skłodowskiej.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum