Wrocław: miasto przekazało klinice położniczej aparat USG

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2017 14:40

Wrocław przekazał w czwartek (28 grudnia) Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersytecki Szpitala Klinicznego nowoczesny aparat do USG. Co roku magistrat w okresie bożonarodzeniowym dofinansowuje opiekę okołoporodową w szpitalach stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław: miasto przekazało klinice położniczej aparat USG. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podkreślił, że wsparcie opieki okołoporodowej udzielane z miejskiej kasy to kilkuletnia tradycja. - Udało nam się doprowadzić do tego, że jedne z najważniejszych mierników rozwoju cywilizacyjnego, czyli umieralność porodowa i umieralność niemowląt w ostatnich latach we Wrocławiu bardzo spadły - powiedział dziennikarzom Dutkiewicz.

Dyrektor wydziału zdrowia i sprawa społecznych wrocławskiego magistratu Joanna Nyczak poinformowała, że na przestrzeni niemal 10 lat miasto kupiło sprzęt do opieki okołoporodowej dla wrocławskich szpitali o wartości ponad 2,3 mln zł. - Na cały program wsparcia tej opieki, w tym na edukację i szkoły rodzenia, przekazaliśmy ponad 4,8 mln zł - powiedziała Nyczak.

Dutkiewicz przyznał, że to niewielkie kwoty w budżecie miasta. - Z pewnością jednak, to najlepiej wydane pieniądze, bo dzięki nim udało się uratować życie najmłodszych - powiedział prezydent.

W czwartek miasto przekazało Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersytecki Szpitala Klinicznego przy ul. Chałubińskiego nowoczesny aparat USG. W ostatnich latach wrocławski magistrat zakupił na potrzeby tego szpital m.in. inkubator.

Kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersytecki Szpitala Klinicznego Prof. Lidia Hirnle podkreśliła, że w tym roku w klinice, po raz pierwszy od 40 lat, urodziło się ponad dwa tysiące dzieci.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum