×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: miasto podarowało szpitalowi sprzęt medyczny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia23 grudnia 2013 16:14

Inkubator, respirator oraz zestaw narzędzi chirurgicznych do przeprowadzania operacji u małych dzieci otrzymał w poniedziałek (23 grudnia) Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1. Sprzęt przekazano w ramach programu prowadzonego od 2008 r. przez samorząd Wrocławia.

Wrocław: miasto podarowało szpitalowi sprzęt medyczny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak poinformowała PAP Anna Bytońska z biura prasowego magistratu, wrocławski program "Zdrowa matka i dziecko", dotyczący poprawy jakości opieki zdrowotnej nad matką, dzieckiem i rodziną jest realizowany od pięciu lat i gmina Wrocław wydała już na ten cel ponad 2,6 mln zł.

- Gmina zdecydowała się na tę akcję, gdy okazało się, że w całym województwie wskaźnik umieralności noworodków jest stosunkowo wysoki. Po pięciu latach są już pozytywne efekty tych działań - dodała Bytońska.

Sprzęt przekazany SPK nr 1 we Wrocławiu wart jest ok. 200 tys. zł, a w 2013 r. gmina Wrocław na wszystkie działania związane z programem wydała 455 tys. zł; oprócz zakupu sprzętu uruchomiono również kolejne szkoły rodzenia oraz ośrodki informacyjno-edukacyjne.

Przez pięć lat na program poprawy jakości opieki nad matką i dzieckiem wydatkowano z budżetu Wrocławia ok. 2,66 mln zł, z tego niemal 1,2 mln zł na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla oddziałów położniczych i neonatologii. Jednym z najważniejszych urządzeń był zakup produkowanego w Szwajcarii tzw. koła do porodów wertykalnych o wartości 150 tys. zł.

W ramach programu finansowane są również m.in. ośrodki informacyjno-edukacyjne (za ponad 630 tys. zł), a ok. 340 tys. zł przeznaczono na cztery wrocławskie szkoły rodzenia przy oddziałach położniczych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze