Wrocław: aparaty ultrasonograficzne w darze dla szpitala

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 09 października 2013 14:43

W środę (9 października) Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu otrzymał w darze dwa aparaty ultrasonograficzne ProSound Alpha 6 firmy Aloka od spółki Wratislavia-Bio. Wartość obu urządzeń to 300 tys. zł.

Wrocław: aparaty ultrasonograficzne w darze dla szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Aparaty ultrasonograficzne będą pracowały w Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Zawodowego USK. Będą służyły chorym na nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia, choroby tarczycy i inne choroby cywilizacyjne.

- Dwa nowoczesne ultrasonografy wyposażone w opcję badania serca, naczyń krwionośnych i jamy brzusznej pozwolą na kompleksową, nieinwazyjną ocenę diagnostyczną chorych z nadciśnieniem tętniczym, co poprawi standard naszego postępowania diagnostyczno‐terapeutycznego ‐ powiedział profesor Grzegorz Mazur, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Tętniczego.

Cechą stanowiąca o wyjątkowości urządzeń zakupionych dla wrocławskiej Kliniki jest funkcja eTRACKING ‐ system automatycznego badania elastyczności naczyń. Dzięki niemu diagnostyk zostanie zaalarmowany o możliwości pojawienia się miażdżycy. Ta unikalna funkcja umożliwia wcześniejsze wykrycie choroby i podjęcie leczenia na bardzo wczesnym etapie.

Wratislavia‐Bio Sp. z o.o. została utworzona w 2005 roku. Dysponuje wytwórnią, na którą składają się sekcje rafinacji oleju, transestryfikacji oraz rafinacji gliceryny. Roczne zdolności produkcji to 150 tys. ton estrów metylowych ‐ biokomponentu do oleju napędowego i 10 tys. ton gliceryny farmaceutycznej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum