Wprowadzą na rynek mobilny spirometr?

Autor: pulsinnowacji.pb.pl/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2016 13:36

Firma HealthUp zamierza wprowadzić na rynek mobilny spirometr. Na opracowanie urządzenia dostała 4,3 mln zł.

Badanie spirometryczne w gabinecie lekarskim Fot. Archiwum RZ

Z raportu "Astma ciężka. Sytuacja pacjentów w Polsce" wynika, że w naszym kraju mamy ok. 4 mln chorych na astmę. Z jej powodu co roku umiera ok. 1,5 tys. osób - informuje Puls Biznesu.

Pacjentom cierpiącym na astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i mukowiscydozę, w kontroli stanu zdrowia chcą pomóc założyciele spółki HealthUp - Łukasz Kołtowski, lekarz i konsultant projektów telemedycznych, oraz Piotr Bajtała, wcześniej związany z międzynarodowymi agencjami kreatywnymi i działami technologii mobilnych. Wspólnie opracowali prototyp MySpiroo - "kieszonkowy" spirometr, funkcjonalnie połączony z telefonem komórkowym.

Urządzenie polecane jest osobom z problemami dróg oddechowych. Może służyć lekarzom do diagnostyki, weryfikacji i oceny skuteczności leczenia (użyteczne np. w trakcie wizyt domowych). Może być wykorzystywane także  indywidualnie przez samych pacjentów do kontroli stanu zdrowia. Urządzenie umożliwia monitorowanie choroby.

MySpiroo mierzy te same czynności co sprzęt używany w gabinetach lekarskich, dodatkowo ma możliwość kontrolowania natlenienia krwi.

Więcej: www.pulsinnowacji.pb.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum