Wojewoda mazowiecki: respiratory są sukcesywnie dostarczane - zgodnie z zamówieniami szpitali

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 17 listopada 2020 17:05

W związku z komunikatem Urzędu m.st. Warszawy pt. ''Rząd przekazał dwa respiratory do miejskich szpitali'', informujemy, że pomoc rządu dla szpitali w Warszawie i w województwie mazowieckim jest na bieżąco przekazywana i wszystkie zamówione przez szpitale respiratory są sukcesywnie dostarczane - w liczbie odpowiadającej zamówieniom złożonym przez szpital - podał Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Wojewoda mazowiecki: respiratory są sukcesywnie dostarczane - zgodnie z zamówieniami szpitali
Fot. Agencja Rezerw Materiałowych/Facebook

Mazowiecki Urząd Wojewódzki we wtorek (17 listopada) zapewnił, że spływające do niego ''wnioski szpitali są realizowane natychmiastowo, aby sprzęt trafiał w pierwszej kolejności tam, gdzie nowe wyposażenie przełoży się na zwiększenie liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19''.

- Każdy szpital, który zgłasza zapotrzebowanie na sprzęt w związku z powiększaniem bazy łóżek do leczenia pacjentów z COVID‑19 otrzyma odpowiednie wsparcie - powiedział Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki.

Agencja Rezerw Materiałowych poinformowała o sprzęcie medycznym przekazanym od początku listopada mazowieckim szpitalom.

Na wniosek wojewody mazowieckiego do mazowieckich szpitali trafiły: 432 respiratory, 239 kardiomonitory, 150 pomp infuzyjnych. ''Wciąż realizujemy kolejne zamówienia sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej'' - podała Agencja.

Jak czytamy w komunikacie, w ostatnim miesiącu do Agencji Rezerw Materiałowych przekazano zamówienia na dostarczenie do szpitali ok. 650 respiratorów (zamówienia z 29 października, 2 listopada i 12 listopada). Urządzenia  dostarczane są do placówek sukcesywnie. W pierwszej transzy (50 sztuk dla całego Mazowsza) podmioty lecznicze z Warszawy otrzymały 5 respiratorów (dwa z nich przekazano do podmiotów, których organem prowadzącym jest Miasto Stołeczne Warszawa),  45 trafiło do pozostałych szpitali w województwie mazowieckim.

Od 9 listopada trwa na bieżąco przekazywanie kolejnych 182 urządzeń, z czego 73 jest przekazywanych do szpitali w Warszawie (nie tylko szpitali miejskich).

Na podstawie zamówień złożonych do ARM przez wojewodę, warszawskie szpitale otrzymają łącznie ponad 240 respiratorów.

Więcej: gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum