Włocławek: tomograf za unijne

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2010 20:13

Szpital Wojewódzki we Włocławku realizuje unijny projekt . Są już pierwsze efekty: tomograf komputerowy za blisko 4 mln zł.

Brak tomografu był jedną z przyczyn lekarskich protestów, jakie przetoczyły się przez włocławski Szpital Wojewódzki na początku roku – przypomina Gazeta Wyborcza. Lekarze skarżyli się, że diagnozowanie pacjentów odbywa się w partyzanckich warunkach.

Żeby wykonać tomografię, chorych trzeba było przewozić do prywatnej pracowni. Największym problemem były noce: wtedy lekarze musieli dzwonić do technika i prosić go, żeby specjalnie otworzył pracownię.

Tomograf to najdroższy z setki różnych aparatów, które ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego trafią do włocławskiego szpitala. Niedawno do placówki dostarczono podgląd radiologiczny, którego zakupu również domagali się lekarze.

Jednocześnie Szpital Wojewódzki dostał z unijnego programu „Zakup sprzętu i aparatury medycznej, niezbędnej w diagnozowaniu i leczeniu stanów nagłych” najwyższą dotację, sięgającą prawie 7 mln zł, na działania w zakresie rozwoju infrastruktury ochrony zdrowia i pomocy społecznej w wysokości 62,59 proc.  finansowanych z UE i 37,35 proc. ze środków budżetu województwa kujawsko-pomorskiego.

Więcej: Gazeta Wyborcza

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum