Włocławek: centrum onkologii otrzyma mammograf i aparat do rezonansu magnetycznego

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2019 15:15

Włocławska filia regionalnego Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy otrzyma wkrótce cyfrowy mammograf i najnowszej generacji aparat do rezonansu magnetycznego. Wart blisko 6 mln zł wysokiej klasy sprzęt zastąpi wysłużoną aparaturę będącą obecnie na wyposażeniu ośrodka.

Włocławek: centrum onkologii otrzyma mammograf i aparat do rezonansu magnetycznego
Wymiana sprzętu na ten nowej generacji ma zapewnić możliwość współpracy tych urządzeń z nowoczesnym sprzętem w CO w Bydgoszczy. Fot. Filip Kowalkowski

Jak informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, środki na zakup pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Filia CO we Włocławku dysponuje obecnie starym analogowym mammografem i wyeksploatowanym aparatem rezonansowym. Wymiana ich na sprzęt nowej generacji to konieczność - chodzi o skuteczność diagnostyki, bezpieczeństwo pacjentów i możliwość współpracy tych urządzeń z nowoczesnym sprzętem w CO w Bydgoszczy.

Sprzęt będzie wykorzystywany do świadczenia usług medycznych na rzecz pacjentów bezpłatnie, w ramach kontraktu placówki z NFZ. Kierownictwo CO chce zdążyć z realizacją zakupu na przypadający w kwietniu jubileusz bydgoskiego ośrodka onkologicznego.

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum