Wirus niszczony jest we wrocławskich karetkach przez innowacyjny system

Autor: WOK • Źródło: Rynek Zdrowia22 kwietnia 2021 10:08

Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu jako pierwsze w Polsce zaczyna wykorzystywać w swoich karetkach system Aura Air oczyszczający powietrze i dezaktywujący wirusy.

Wirus niszczony jest we wrocławskich karetkach przez innowacyjny system
System dezaktywujący wirusy trafił już do wrocławskich karetek; FOT. Materiały prasowe
  • Przetestowany w izraelskich ambulansach system oczyszczana powietrza trafił już do wrocławskich placówek medycznych
  • System trafił do kilku szpitali specjalistycznych przychodni oraz gabinetów lekarskich, będzie też stosowany w karetkach
  • Nowe rozwiązanie to platforma do monitorowania jakości powietrza, wykorzystująca cztery odrębne sposoby filtracji i oczyszczania

- System został już przetestowany w izraelskich ambulansach - gdzie okazał się skuteczny nie tylko przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, ale także innym patogenom. Wśród bakterii, przeciw którym Aura Air okazuje się skuteczną ochroną jest między innymi jeden z najtrudniejszych przeciwników - gronkowiec złocisty oporny na metycylinę (MRSA) - czytamy w komunikacie prasowym.

System kontroli jakości powietrza

W środę (21 kwietnia) system zakupiło kilka szpitali i szereg specjalistycznych przychodni oraz gabinetów lekarskich. Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu zdecydował się na instalację nowoczesnych urządzeń na swoim oddziale położniczym.

Urządzenia pracują zarówno w strefie białej, do której trafiają pacjentki bez rozpoznanego zakażenia koronawirusem, jak i w strefie czerwonej, gdzie leżą kobiety zakażone.

- Środowisko medyczne najszybciej dostrzegło zalety tego innowacyjnego systemu kontroli jakości i oczyszczania powietrza - mówi importer Aura Air, prezes spółki Mobile SCANMED Systems Marcin Weksler. - Widzimy też jednak stale rosnące zainteresowanie biur, szkół i zakładów pracujących w systemie ciągłym lub planujących powrót pracowników z pracy w domu - dodaje Weksler.

Cztery odrębne sposoby filtracji

Aura Air to platforma do monitorowania jakości powietrza, wykorzystująca cztery odrębne sposoby filtracji i oczyszczania. Dzięki temu osiąga potwierdzoną badaniami klinicznymi ponad 99-procentową efektywność w neutralizacji bakterii i wirusów, w tym SARS-CoV-2 .

Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, wspierającej stałą pracę czujników Aura Air na bieżąco i przez całą dobę reaguje na wszelkie zmiany w jakości powietrza. Kontrolę nad jej pracą sprawuje mobilna i prosta w obsłudze aplikacja.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum