Wielkopolskie: miasto przekazało karetkę dla Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2019 17:58

Miasto Poznań przekazało Ortopedyczno-Rehabilitacyjnemu Szpitalowi Klinicznemu im. Wiktora Degi nowoczesną karetkę do transportu pacjentów, wyposażoną w butlę z tlenem i nosze. Jej zakup sfinansowało kwotą 200 tys. zł. Ok. 37 tys. zł dołożył szpital.

Wielkopolskie: miasto przekazało karetkę dla Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego
Karetka umożliwi bezpieczny transport pacjentów do ich miejsc zamieszkania Fot. PTWP

Karetka wyposażona jest także w przytwierdzany do podłogi fotel na kółkach, który pozwala na transport pacjentów w pozycji siedzącej. Pojazd jest również przygotowany do doposażenia w sprzęt medyczny.

- Będzie służył jako środek transportu pacjentom naszego szpitala, a w szczególności dzieciom po skomplikowanych, wysokospecjalistycznych zabiegach operacyjnych, m.in. z zakresu skolioz, wad wrodzonych i nabytych układu kostno-stawowego czy po operacjach wykonywanych w procesie leczenia dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym - mówi dyrektor szpitala im. W. Degi dr Przemysław Daroszewski.

- Karetka umożliwi bezpieczny transport tych pacjentów do ich miejsc zamieszkania, w komfortowych warunkach - dodaje.

Zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski przypomina, że w 2018 r. miasto wsparło w podobny sposób Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia. Za ponad 4 mln zł z lecznica mogła kupić nie tylko karetkę, ale również m.in. kardiomonitory, fotel i stół operacyjny, gastroskopy, kolonoskopy czy respirator. Kolejne 1,8 mln zł z miejskiego budżetu przeznaczono na zapewnienie odpowiedniej infrastruktury w tej placówce: wymieniono m.in. sieć kanalizacyjną, zamontowano pompy,  wymieniono drzwi.

Wsparcie otrzymał również Szpital Miejski im. F. Raszei, gdzie dzięki ponad 3 mln zł z budżetu miasta zmodernizowano oddział diabetologii i chorób wewnętrznych, oraz - za ponad 2,3 mln zł - izbę przyjęć z centralną rejestracją. Miasto doposażyło też w sprzęt medyczny centrum urazowe przy ul. Szwajcarskiej 3, a Szpital Kliniczny im. K. Jonchera otrzymał 600 tys. zł na kupno mobilnego aparatu przyłóżkowego do zakładu radiologii pediatrycznej.

Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu dostał od miasta ponad 1,1 mln zł na zakup m.in. okulistycznego mikroskopu operacyjnego, lasera diodowego i funduskamery do badania niemowląt na potrzeby oddziału okulistyki oraz ponad 2,3 mln zł na przygotowanie terenu pod budowę szpitalnego oddziału ratunkowego wraz z przygotowaniem dokumentacji projektowej.

Łącznie w 2018 r. wsparcie Miasta Poznania dla szpitali i ośrodków medycznych wyniosło niemal 18 mln zł.

Anna Jowsa - PAP

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum