Wielkopolskie: dwa nowe ambulanse dla kaliskiego szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 grudnia 2018 17:28

Kaliski szpital przy ul. Poznańskiej otrzymał w poniedziałek (17 grudnia) dwa najnowsze ambulanse typu C marki Mercedes Sprinter o wartości 735 tys. zł każdy. Jeden w całości sfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a na zakup drugiej karetki dołożył się wojewoda.

Wielkopolskie: dwa nowe ambulanse dla kaliskiego szpitala
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Dwie karetki zakupiono wspólnie ze środków urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewody wielkopolskiego. Całkowity koszt karetek to około 735 tys. zł - powiedział pełniący obowiązki dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu Włodzimierz Szewczyk.

Podkreślił, że pracownicy szpitala cieszą się, że tabor jest unowocześniany, "ten funkcjonujący w szpitalu zarówno w ramach państwowego ratownictwa medycznego, jak i samochody transportowe są wysoce zdekapitalizowane, mają bardzo duży przebieg. Każdy samochód, który w tej chwili trafia do jednostki, pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu" - powiedział Włodzimierz Szewczyk.

Zakup jednej karetki za 360 tys. zł w całości sfinansowano z budżetu urzędu marszałkowskiego. Na zakup drugiej zabezpieczono 75 tys. zł. Brakujące 300 tys. zł dołożył wojewoda Wielkopolski.

Do Kalisza trafiły ambulanse typu C marki Mercedes Sprinter, które służą do bezpośredniego monitorowania zdrowia pacjenta. Oba mają moc 190 KM, automatyczną skrzynię biegów i najwyższej klasy nosze.

W Kaliszu jest 19 ambulansów. Stacjonują przy ul. Toruńskiej przy dawnym Szpitalu Matki i Dziecka oraz przy ul. Poznańskiej, przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Trzy zamiejscowe stacje są w Liskowie, Brzezinach i w Stawiszynie w powiecie kaliskim. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum