Ważny komunikat NFZ. Weszły nowe zasady ws. wyrobów medycznych

Autor: oprac. JPP • Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia17 kwietnia 2022 21:00

Jeszcze w kwietniu NFZ wydał ważny komunikat dotyczący zaopatrzenia w wyroby medyczne. Od 1 kwietnia realizacja zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie odbywa się na nowych zasadach.

Ważny komunikat NFZ. Weszły nowe zasady ws. wyrobów medycznych
NFZ ostrzega: od 1 kwietnia zmiany. Chodzi o wyroby medyczne Fot. Shutterstock

 

 

Wyroby medyczne. Od kwietnia nowe zasady 

NFZ opublikował ważny komunikat dotyczący zaopatrzenia w wyroby medyczne. Od 1 kwietnia realizacja zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie odbywa się na nowych zasadach.

- Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że od dnia 1 kwietnia 2022 r. realizacja zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie odbywa się zgodnie z § 12 ust. 6 zarządzenia nr 26/2022/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 4 marca 2022 r. w sprawie warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczeń zaopatrzenie w wyroby medyczne - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Funduszu.

Jak stanowi przywołany przepis, "potwierdzeniem odbioru wyrobu medycznego jest dokument potwierdzający odbiór przesyłki zawierający zakres danych określonych w części IV.C. załącznika do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 grudnia 2021 r. w sprawie wzoru zlecenia na zaopatrzenie wyroby medyczne oraz zlecania naprawy wyrobu medycznego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2499)".

- W przypadku realizacji zlecenia drogą wysyłkową, realizator zobowiązany jest, w terminie 30 dni od wskazania w systemie informacji o wydaniu wyrobu drogą wysyłkową, do uzupełnienia informacji o osobie odbierającej wyrób medyczny - dodają przedstawiciele NFZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum