Warszawa: zbiórka na nowe karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka idzie opornie...

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2017 13:20

Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie ma obecnie dziesięć karetek. Najmłodsza ma 7 lat, najstarsza 12 lat i wszystkie przejechały co najmniej 300 tys. km. Dyrekcja wpadła na pomysł internetowej zbiórki, ale ta idzie opornie.

Warszawa: zbiórka na nowe karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka idzie opornie...
Centrum Zdrowia Dziecka potrzebuje minimum dwóch karetek. Fot. Archiwum

Na razie zebrano zaledwie 4 proc. kwoty, która jest potrzebna na jeden pojazd. Koszt jednego auta wynosi ok. 350 tys. zł i jest tak wysoki z uwagi na specjalistyczne wyposażenie. Sam samochód kosztuje nieco ponad 100 tys. zł. Szpital potrzebuje minimum dwóch karetek. 

CZD od lat jest zadłużone, dlatego nie jest w stanie pozwolić sobie na zakup nowych pojazdów w ramach środków, które dostaje z NFZ. Pieniądze te w pierwszej kolejności są przeznaczane na specjalistyczny sprzęt medyczny i leczenie ciężko chorych dzieci. Dlatego szpital wpadł na pomysł, by zorganizować zbiórkę - wyjaśnia Rzeczpospolita.

O pomoc poproszono Obywatelską Fundację Pomocy Dzieciom. Organizacja zbiera pieniądze za pośrednictwem portalu crowdfundingowego ''Pomoc się liczy". W ciągu siedmiu dni udało się zgromadzić zaledwie 13,1 tys. zł.

Pomysł ze zbiórką pieniędzy na karetki za pośrednictwem internetu nie jest nowy. W taki sposób pozyskano pieniądze na zakup karetek dla SP ZOZ w Bogatyni (Dolnośląskie) oraz ZOZ we Włoszczowie (Świętokrzyskie).

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum