Warszawa: stołeczny ratusz kupił 30 łóżek do intensywnej terapii

Autor: KL,UMW/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2020 11:38

Władze Warszawy kupiły dodatkowe łóżka do intensywnej terapii dla stołecznych szpitali oraz urządzenia do dezynfekcji.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- W pełni wyposażone łóżka będziemy sukcesywnie przekazywać do naszych szpitali. Jest to kolejna pomoc dla służby zdrowia, obok niedawno kupionych przez miasto środków ochrony indywidualnej oraz uruchomieniu miejsc do odbywania kwarantanny przez lekarzy, pielęgniarki czy ratowników medycznych - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Miasto przekazało na zakup 30 stanowisk intensywnej terapii oraz urządzeń do dezynfekcji środki z rezerwy celowej miasta.  Na jedno stanowisko składa się specjalistyczne łóżko OIT, respirator stacjonarny, kardiomonitor, stacja pomp infuzyjnych, ssak elektryczny. Koszt zakupu jednego stanowiska to około 230 tys. zł.

Jak informuje Urząd Miasta st. Warszawy sprzęt dostarczany jest etapowo. W miejskim magazynie jest już 10 specjalistycznych łóżek OIT, 10 respiratorów stacjonarnych, 20 kardiomonitorów, 30 stacji pomp infuzyjnych, 20 ssaków elektrycznych i akumulatorowych oraz 6 aparatów do terapii nerkozastępczej. Kolejne dostawy zaplanowano na II połowę kwietnia br.

Urządzenia będą uruchamiane w przypadku pełnego wykorzystania standardowo dostępnych stanowisk intensywnej terapii w miejskich szpitalach.

Warszawa przeznaczyła też trzy schroniska młodzieżowe do odbywania kwarantanny dla pracowników służby zdrowia. Wytypowano trzy lokalizacje z 43 miejscami (w Śródmieściu i na Woli), w których zorganizowano tymczasowy pobyt pracowników szpitali. Osoby, które skorzystają ze schronisk młodzieżowych jako miejsca kwarantanny, mają zagwarantowany pobyt w pełni wyposażonym 1-osobowym pokoju z wyżywieniem.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum