Warszawa: rezonans magnetyczny 3T w WIM

Autor: KLX/Rynek Zdrowia • • 10 września 2013 17:00

Nowy rezonans magnetyczny 3T w Wojskowym Instytucie Medycznym pozwoli na rozszerzenie możliwości diagnostycznych placówki. Koszt sprzętu to ponad 11 mln zł.

Warszawa: rezonans magnetyczny 3T  w WIM
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Wymiana wysłużonego rezonansu magnetycznego następuje w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. 

Specjalistyczna aparatura medyczna zostanie umieszczona w Zakładzie Radiologii Lekarskiej, a z jej usług będą korzystać wszystkie oddziały klinicznie Instytutu. Inwestycja przyczyni się do zaspokojenia większości potrzeb obecnych i potencjalnych pacjentów.

Projekt obejmuje zakup systemu rezonansu magnetycznego wraz z niezbędnym sprzętem informatycznym, który umożliwi rozbudowę stosu pamięci masowych. W efekcie możliwe będzie archiwizowanie i udostępnianie drogą elektroniczną wyników badań poszczególnym oddziałom/klinikom Instytutu.

Rezonans magnetyczny 3T, będący przedmiotem inwestycji, posiada nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne, które umożliwiają szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę, uzyskanie nowych sekwencji pomiarowych, umożliwiających wykonywanie szeregu badań w czasie rzeczywistym, zwiększenie możliwości diagnostycznych poprzez skrócenie czasu wykonania badania. Badania uzyskają zwiększenie rozdzielczości przestrzennej i czasowej, większą rozdzielczość częstotliwościową w badaniach spektroskopowych.

Wyposażenie Wojskowego Instytutu Medycznego w nowoczesny aparat rezonansu magnetycznego spowoduje również poprawę działania systemu ratownictwa medycznego, w tym również w sytuacjach zdarzeń masowych kwalifikujących się w obszar zarządzania kryzysowego.


 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum