Warszawa ma 14 nowych ambulansów

Autor: RZ,WMWM/Rynek Zdrowia • • 05 września 2014 17:20

5 września w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SPZOZ w Warszawie odbyło się przekazanie 14 nowych ambulansów sanitarnych. Ambulanse uzupełnią niedobory w południowej i wschodniej części Warszawy.

Ambulanse o wartości prawie 3,6 mln zł zostały zakupione w całości ze środków „Meditransu". Na ten cel przekazano w tym roku w sumie ponad 6 mln zł (dodatkowe ok. 2,5 mln zł to koszty leasingu nowych karetek).

- Po tym zakupie średnia wieku karetki spada do ok. 3 lat. Jest to dobry zakup i dobry rok - jeden z najlepszych pod względem inwestycji w pogotowie warszawskie - podsumował dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans" SPZOZ Artur Kamecki.

Nowe auta zastąpią najstarsze dziesięcioletnie samochody. Ambulanse to nie tylko dobre pojazdy, ale też odpowiednie wyposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny. Dzięki temu znacząco poprawią się jakość świadczonych usług medycznych oraz komfort pracy ratowników medycznych.

Nowe samochody zostaną przekazane do 9 miejsc wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego WSPRiTTS „Meditrans". Trzy trafią do oddziałów Praga Południe-Grochów i Bielany-Os. Wrzeciono, dwa będą służyć mieszkańcom Mokotowa-Os. Wierzbno, po jednym otrzymają zespoły z Targówka-Os. Podgrodzie, Białołęki-Piekiełko, Ursynowa, Ursusa, Bemowa i Pragi Północ.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans" SPZOZ jest jednostką samorządu województwa mazowieckiego. Obecnie posiada 53 ambulanse i jedną łódkę (na potrzeby zespołu wodnego podstawowego). „Meditrans" może dodatkowo dysponować 12 ambulansami rezerwowymi.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum