Warszawa: komora hiperbaryczna za 1,8 mln złotych

Autor: KR/Rynek Zdrowai, polskatimes.pl • • 14 grudnia 2009 13:00

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie wzbogacił się o komorę hiperbaryczną, z której korzystać może jednocześnie 14 osób.

Nowa komora kosztowała 450 tys. euro. Została zainstalowana w odremontowanym budynku dawnej kotłowni. Z komory może korzystać jednocześnie 14 osób. Pierwsi pacjenci skorzystali z niej 14 grudnia.

– Wśród pierwszych jedenatu pacjentów znalazły się m.in. z trudno gojącymi się ranami. Trzeba podkreślić, żeasza lecznica leczy nie tylko cywilów, ale i policjantów, i strażaków i to głównie z myślą o nich starano się o pozyskanie tej komory. Będą się w niej leczyć m.in. strażacy zatruci tlenkiem węgla – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Jarosław Buczek, rzecznik lecznicy.

Z komory będą mogły korzystać również osoby z ciężkimi poparzeniami, trudno gojącymi się ranami, chorobą dekompresyjną.

W Polsce działa pięć ogólnodostępnych komór hiperbarycznych: w Gdyni, Warszawie Wrocławiu, Siemianowicach Śląskich i Łodzi. Komora w szpitalu MSWiA będzie w tej chwili jedyną takim urządzeniem w stolicy. Dotychczas mieszkańcy Warszawy i okolic korzystali z komory w Mazowieckim Centrum Terapii Hiperbarycznej i Leczenia Ran przy ul. Szaserów.

– Gdy okazało się, że nasza lecznica będzie miała nową komorę, tamtą postanowiono przekazać do Poznania, by służyła mieszkańcom Wielkopolski – mówi Buczek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum