Warszawa: 90 wystawców na międzynarodowych targach medycznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 września 2013 17:43

Aparaty do znieczulenia, respiratory i meble medyczne będzie można zobaczyć w trakcie międzynarodowych targów medycznych, które odbędą się w dniach 1-3 października w Warszawie. Nowe technologie medyczne i innowacje farmaceutyczne zaprezentuje ponad 90 wystawców.

Warszawa: 90 wystawców na międzynarodowych targach medycznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przedstawicielka organizatora targów Anna Fałat poinformowała w poniedziałek (23 września), że udało się zgromadzić ponad dziewięćdziesięciu wystawców zarówno z Europy, jak i z Azji.

- Wśród zarejestrowanych uczestników są przedstawiciele firm z Turcji, Tajwanu, Węgier, Włoch, Niemiec, Słowenii oraz Indii. Na targach obecne będą również polskie firmy. Zarejestrowaliśmy dużą grupę dyrektorów szpitali, kierowników działu planowania zamówień publicznych oraz pracowników działów zaopatrzenia, którzy chcą wziąć udział w naszych targach - podkreśliła.

Wystawcy zaprezentują surowce farmaceutyczne, suplementy diety, opakowania i ulotki farmaceutyczne. Organizatorzy zaplanowali również liczne konferencje naukowe i seminaria.

Będzie też można zobaczyć sprzęt anestezjologiczny - monitory rzutu serca, aparaty do znieczulania, respiratory oraz medyczne systemy informatyczne, stoły terapeutyczne, aparaty USG, sprzęt do dezynfekcji i sterylizacji oraz meble medyczne.

Według Anny Osińskiej z Polskiego Centrum Edukacji, 60-80 proc. pacjentów zaraża się głównie przez dotyk np. poręczy schodów. Rozwiązaniem tego problemu byłoby zastąpienie obecnych przedmiotów metalowych tj. klamek, uchwytów, poręczy łóżek wyrobami wykonanymi z nowoczesnych materiałów, które nie gromadzą bakterii na swojej powierzchni. Produkty te będzie można zobaczyć podczas targów.

Targi WIHE Hospital i WIHE Pharmacy odbędą się w Warszawskim Centrum Expo XXI.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze