Warmińsko-Mazurskie: tysiąc seniorów skorzysta z teleopieki

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 06 czerwca 2019 09:35

Urząd marszałkowski w Olsztynie podpisał umowy z 17 gminami na dofinansowanie uruchomienia usług teleopiekuńczych w 2019 roku.

 Warmińsko-Mazurskie: tysiąc seniorów skorzysta z teleopieki
Fot. archiwum


Osoba objęta teleopieką otrzyma terminal telefoniczny, który w razie problemu zdrowotnego po naciśnięciu przycisku powoduje automatyczne uruchomienie połączenia z centrum monitoringu, w którym operator zadecyduje o rodzaju interwencji. Teleopieka w wersji podstawowej  działa w domu podopiecznego przez 24 h/dobę, 365 dni w roku.

W woj. warmińsko-mazurskim z tego typu wsparcia ma skorzystać około tysiąca osób. W 2018 roku działał regionie pilotażowy program wdrożenia usług teleopiekuńczych dla  678 seniorów. Samorząd przeznaczył na ten cel łącznie blisko 217 tys. zł, co stanowiło połowę kosztów uruchomienia usług w gminach.

W 2019 roku zaplanowano udzielenie pomocy finansowej kolejnym gminom. Docelowo wsparciem zostanie objętych 340 seniorów w 17 gminach. Na ten cel przeznaczono łącznie 84 tys. zł.

Więcej: Portal Samorządowy

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum