Warmińsko-Mazurskie: "terenowy" ambulans dla szpitala w Dobrym Mieście

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2012 13:41

ZZOZ w Dobrym Mieście ma od piątku (20 stycznia) nowy, "terenowy" ambulans - mercedesa z napędem na cztery koła. Ratownicy zapewniają, że przejadą nim do chorych nawet przez duże wyboje.

Nowa karetka dla Zespołu Ratownictwa Medycznego w Dobrym Mieście kosztowała ponad 423 tys. zł. Zakup kwotą 321 tys. zł dofinansował wojewoda warmińsko-mazurski, a pozostałe ponad 100 tys. zł wyłożył dobromiejski szpital ze swego budżetu. Nowy ambulans będzie służył zespołowi ratownictwa medycznego typu podstawowego do obsługi regionu Dobrego Miasta tj. ok. 22 tys. mieszkańców.

- Zdecydowaliśmy się na zakup samochodu z napędem na cztery koła i lepszymi parametrami technicznymi, co pozwoli w większym stopniu dostosować się do pracy w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych - powiedziała Maria Mielniczek dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Przed paroma laty głośno było o śmierci pacjenta, do którego karetka nie dojechała z powodu złego stanu prowadzącej do jego gospodarstwa drogi.

W 2012 r. wojewoda warmińsko-mazurski ze swojego budżetu na zakup nowych karetek przeznaczył blisko 2,9 mln zł. Nowe ambulanse trafią do Morąga, Dobrego Miasta, Pisza, Szczytna, Lidzbarka Warmińskiego, Nowego Miasta Lubawskiego i dwie do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. Trzy z nich mają napęd na 4 koła.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum