Warmińsko-Mazurskie: nowy sprzęt dla szpitala w Ameryce

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2014 11:44

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce wzbogacił się o aparat rentgenowski do wykonywania zdjęć konwencjonalnych oraz cyfrowych przeznaczony do diagnostyki kostno-płucnej.

Zakupiona aparatura o wartości prawie 580 tys. zł zastąpiła stary wysłużony sprzęt. Nowoczesna, cyfrowa aparatura rentgenowska pozwoli wykonywać ekspozycje o wysokości 120 cm. Można tym objąć cały kręgosłup wraz z miednicą, co jest nieocenione w diagnostyce skrzywienia kręgosłupa lub miednicę wraz z  kończynami dolnymi, niezmiernie ważne w diagnostyce asymetrii kończyn dolnych.

Dzięki zakupionemu aparatowi w placówce skrócił się czas oczekiwania na zdjęcia, znacznie poprawiła się także ich jakość diagnostyczna. Aparatura będzie również bardzo przydatna w diagnozowaniu pacjentów przyszpitalnej poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej dla dzieci i dorosłych, a także uruchomionego pod koniec ubiegłego roku, oddziału leczenia jednego dnia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu - tzw. chirurgii jednego dnia. 

Zakup urządzenia był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa - Polska - Rosja  2007-2013 w ramach projektu ''Program profilaktyki wad postawy i bocznego skrzywienia kręgosłupa  u dzieci z małych miast i wsi''.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum