WOŚP zdecydowała co kupi

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2009 15:40

Zarząd Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydował o zakupie sprzętu medycznego o wartości rynkowej ponad 30 milionów złotych.

Z 97 urządzeń objętych konkursem ofert, aż 87 dostarczy Philips Healthcare. Wielka Orkiestra zakupi w sumie 78 ultrasonografów, a także 9 kardiomonitorów przystosowanych do pracy w środowisku rezonansu magnetycznego.

Ogłaszając informację o rozstrzygnięciu przetargu, przedstawiciele Fundacji Jurka Owsiaka podkreślają na stronie internetowej Orkiestry, że zakupiony sprzęt to „hipernowoczesna klasa premium, czyli sprzęt z absolutnie najwyższej technologicznie i medycznie półki".

W ciągu najbliższych kilku tygodni sprzęt trafi na dziecięce oddziały onkologiczne oraz do zakładów radiologii w szpitalach, gdzie wykonywane są wstępne diagnozy onkologiczne.

Klasa premium, to nowoczesna technologię zastosowaną w głowicach ultrasonografów, która ogranicza szumy płynące z tkanek oraz pozwala na uzyskanie obrazu o wysokiej rozdzielczości. Sprzęt pozwala na obrazowanie w trybie 2D, 3D oraz 4D, a dzięki wyjątkowej szybkości przetwarzania, wynoszącej 250 miliardów operacji na sekundę, możliwe jest także obrazowanie objętościowe „na żywo”.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum