WOŚP przekaże szpitalom sprzęt wartości 45 mln zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 listopada 2009 18:15

Fundacja kupiła 97 najnowocześniejszych urządzeń medycznych, które zostaną przekazane w darze 80 ośrodkom medycznym w całej Polsce.

WOŚP przekaże szpitalom sprzęt wartości 45 mln zł

Zakończył się XXX Konkurs Ofert Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na zakup sprzętu medycznego; w ten sposób zrealizowano główny cel tegorocznego Finału, którym było wsparcie wczesnej diagnostyki onkologicznej dzieci .

Fundacja WOŚP na zakupione urządzenia wydała w sumie 24,5 mln złotych, podczas gdy wartość rynkowa przekazanych urządzeń wynosi ponad 45 mln złotych – tyle zapłaciłyby w sumie ośrodki, gdyby chciały pozyskać sprzęt w sposób przewidziany w polskim systemie zakupów dla służby zdrowia.

Najważniejszym punktem przetargu był zakup aż 78 aparatów USG klasy wysokiej i klasy premium. Na doposażenie najważniejszych klinik onkologicznych w sprzęt wysokospecjalistyczny będą zbierane środki także w czasie najbliższego XVIII Finału WOŚP.

W efekcie konkursu ofert kupiono aparaty USG, cyfrowe 7 aparatów RTG do radiografii i fluoroskopii, 3 aparaty do znieczulania do pracowni NMR, 9 monitorów do pracy w środowisku rezonansu magnetycznego. O zakupie decydował Zarząd Fundacji WOŚP i komisja ekspertów.

Jak podkreślono w komunikacie, sprzętu zakupionego przez Fundację w ramach konkursu ofert jest więcej niż planowano na początku, ze względu na „odważną postawę oferentów i zaproponowane niezwykle atrakcyjne ceny urządzeń". Każde kupione przez fundację urządzenie będzie miało fabrycznie nadrukowane serduszko logo WOŚP.

Fundacja złożyła serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy wsparli XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. XVII Finał WOŚP odbył się 11 stycznia i poświęcony był wczesnej diagnostyce dzieci z chorobami nowotworowymi. Przyszłoroczny, XVIII Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia 2010 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum