WOŚP kupuje sprzęt dla ratowania życia wcześniaków

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2012 14:46

272 nowoczesne urządzenia służące ratowaniu życia i zdrowia wcześniaków o rynkowej wartości około 32,5 mln zł zamierza kupić Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WOŚP kupuje sprzęt dla ratowania życia wcześniaków

Jak poinformował w poniedziałek (12 listopada) prezes zarządu Fundacji Jerzy Owsiak, to już 38. konkurs ofert organizowany przez Fundację WOŚP.

W dniach 12-13 listopada w Warszawie eksperci fundacji prowadzić będą negocjacje z przedstawicielami firm oraz dystrybutorami sprzętu, aby wynegocjować jak najlepszy sprzęt za jak najniższe ceny.

- Tradycją jest to, że bardzo mocno się targujemy i kupujemy go z dobrymi upustami - podkreślił Owsiak.

Wyjaśnił, że urządzenia trafią do 155 oddziałów noworodków i wcześniaków oraz intensywnej terapii noworodka w całym kraju.

Będą to inkubatory hybrydowe - 40 szt., inkubatory zamknięte do opieki intensywnej - 25 szt., inkubatory do badań noworodków w aparatach rezonansu magnetycznego - 2 szt., stanowiska resuscytacyjne - 40 szt., respiratory noworodkowe - 20 szt., respiratory oscylacyjne - 5 szt., respiratory z automatyczną regulacja tlenu - 10 szt., aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków - 40 szt., ultrasonografy noworodkowe - 30 szt., kardiomonitory noworodkowe - 30 szt., monitory przezskórne - 25 szt., oksymetry tkankowe - 5 szt.

XX Finał WOŚP odbył się 8 stycznia 2012 roku. Na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą uzbierano wówczas ponad 50,6 mln zł.

Owsiak przypomniał, że kolejny XXI Finał odbędzie się 13 stycznia 2013 r. pod hasłem: "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Wyjaśnił, że zebrane wówczas pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz wyposażenie szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

- Pierwszy raz Finał będzie w połowie poświęcony seniorom. To pretekst, aby Polacy podyskutowali o tym, co z nami będzie. Takiego Finału jeszcze nie było - mówił Owsiak.

Przypomniał, że sztaby mogą rejestrować się do 23 listopada. Dodał, że dotychczas zarejestrowało się już około 500 sztabów, a 450 zgłoszeń czeka na weryfikację.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum