wosp.org.pl/Rynek Zdrowia | 11-05-2019 21:32

WOŚP kupiła sprzęt za 106 mln zł dla specjalistycznych oddziałów dziecięcych

Zakończył się 52. konkurs ofert WOŚP na zakup sprzętu medycznego. Na sprzęt dla specjalistycznych oddziałów dziecięcych w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wydała ponad 106 mln złotych, czyli blisko 25 mln euro.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Po rekordowym Finale mamy za sobą rekordowe zakupy sprzętu medycznego - powiedział Jerzy Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP. - Udało nam się po raz kolejny w sposób absolutnie bezprecedensowy wesprzeć nasz publiczny system opieki zdrowotnej sprzętem najwyższej światowej klasy. Dziękuję więc z całego serca wszystkim Polakom, którzy 4 miesiące temu zdecydowali się wesprzeć nas swoimi pieniędzmi.

Orkiestra kupiła w sumie 55 urządzeń medycznych. Negocjacje z producentami trwały 3 dni. Oferowane urządzenia oceniała komisja ekspertów.

Zakupione przez Orkiestrę urządzenia w najbliższych miesiącach trafią do szpitali w takich miastach jak: Bydgoszcz, Chorzów, Częstochowa, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Katowice, Kielce, Kraków, Łomianki, Łódź, Olsztyn, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Przemyśl, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław oraz Zielona Góra.

- Kupiliśmy najnowocześniejszy sprzęt produkowany przez uznane na całym świecie, międzynarodowe koncerny. Są to urządzenia, jakie pracują w najlepszych klinikach na świecie. Uzyskaliśmy przy tym doskonałe warunki zakupu i dużo niższe w stosunku do wartości rynkowych ceny tych urządzeń - oceniła Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP.

Był to pierwszy konkurs ofert organizowany w oparciu o wynik 27. Finału WOŚP, jednocześnie największy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku planowana jest jeszcze jedna tura zakupów, która odbędzie się na jesieni. Dotyczyć będzie zakupu m.in. mobilnych aparatów RTG, sprzętu endoskopowego dla gastroenterologii, echokardiografów oraz ultrasonografów.

Czytaj: wosp.org.pl