WOŚP apeluje do placówek, by zgłaszały się po pompy insulinowe

Autor: WOŚP, Star PR/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2012 14:46

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 40 mln zł podczas XX Finału. Dzięki temu wiele kobiet chorych na cukrzycę będzie mogło korzystać ze specjalnego programu WOŚP, w ramach którego pompy insulinowe są bezpłatnie wypożyczane na czas planowania ciąży, ciąży i połogu.

Według WOŚP, każda kobieta ciężarna chorująca na cukrzycę powinna mieć możliwość wypożyczenia pompy insulinowej blisko swojego miejsca zamieszkania. Aby stało się to możliwe, w każdym województwie powinien być przynajmniej jeden współpracujący z Orkiestrą ośrodek medyczny. Obecnie 12 takich placówek działa w 10 miastach.

WOŚP zwraca się do kolejnych placówek z propozycją udziału w Programie. Ośrodki takie muszą spełniać określone warunki m.in. powinien w nich istnieć zespół diabetologiczno-położniczy, który przejdzie po przystąpieniu do projektu specjalne szkolenie.

Orkiestra po raz kolejny zapewnia, że wbrew obawom związanym z wejściem w życie nowych przepisów, szpital lub inna placówka medyczna może przyjąć pompę insulinową od WOŚP, co potwierdziło w oficjalnym komunikacie Ministerstwo Zdrowia (dostęp do tej aparatury jest świadczeniem gwarantowanym w ramach opieki ambulatoryjnej).
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum