WOŚP: 20 mln zł na walkę z koronawirusem, m.in. na zestawy chroniące personel medyczny

Autor: KL,WOŚP/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2020 14:51

Zarząd Fundacji WOŚP zdecydował się przekazać 20 mln zł na rzecz walki z koronawirusem. 16 mln zł przeznaczone zostanie na  zakup 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB) , 4 mln na testy diagnostyczne.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Jak informuje WOŚP, już niedzielę 22 marca Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy złożyła zamówienie na 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Zestawy te zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa lekarzy i personelu medycznego ratującego życie i zdrowie osób zarażonych koronawirusem. Fundacja przeznaczyła na ten zakup około 16 mln złotych.

- Dostawa zamówionego wyposażenia powinna nastąpić maksymalnie w ciągu kilkunastu dni. Fundacja WOŚP natychmiast rozpocznie dystrybucję pakietów do kilkudziesięciu ustalonych wspólnie z Ministerstwem Zdrowia placówek medycznych będących na pierwszej linii walki z koronawirusem - podaje WOŚP.

Dodatkowym urządzeniem, którego zakupu w przyspieszonym trybie dokonuje Fundacja, jest specjalistyczny analizator laboratoryjny, pozwalający wykonywać testy na koronawirusa. Urządzenie zostanie przekazane do Centralnego Laboratorium Badań Genetycznych w Onkologii Dziecięcej ONCOLAB im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi. Laboratorium to zostało właśnie włączone do sieci laboratoriów wykonujących testy na koronawirusa. Zakupiony sprzęt zwiększy wydajność placówki i pozwoli na analizowanie większej ilości próbek.

WOŚP poinformowała także o stworzeniu funduszu interwencyjnego skierowanego do partnerów biznesowych Fundacji oraz przedsiębiorstw chcących zaangażować się w walkę z koronawirusem.

Fundacja wcześniej zdecydowała o zakupie dla wsparcia walki z koronawirusem 150 specjalistycznych łóżek szpitalnych na stanowiska intensywnej terapii o wartości blisko 4 mln zł. WOŚP otrzymała już z Ministerstwa Zdrowia propozycję placówek, do których trafić mają zakupione łóżka. Mają być one dostarczone do końca kwietnia.

W sumie całość zaangażowania Fundacji w walkę z epidemią koronawirusa wynosi obecnie prawie 20 milionów złotych. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum