W olsztyńskim szpitalu dziecięcym powstaje pracownia rezonansu

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2013 11:27

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. prof. S. Popowskiego w Olsztynie powstanie nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego, utworzona na mocy partnerstwa publiczno-prywatnego we współpracy z olsztyńską spółką Spectro.

W olsztyńskim szpitalu dziecięcym powstaje pracownia rezonansu
Otwarcie pracowni planowane jest w grudniu 2013 roku.

- Brakowało nam dobrze wyposażonej pracowni rezonansu magnetycznego. Cieszy nas, ze oferta zabiegów diagnostycznych szpitala poszerzy się dzięki nowoczesnemu aparatowi do badan MRI. Wysoka jakość sprzętu umożliwi lekarzom uzyskanie przejrzystych wyników, niezbędnych do dalszego kierunkowego leczenia - mówi dr Tadeusz Politewicz, z-ca ordynatora Oddziału Klinicznego Chirurgii i Urologii Dziecięcej WSSD.

Pracownia będzie wyposażona w sprzęt umożliwiający wykonanie badania rezonansem magnetycznym w znieczuleniu ogólnym, przy pełnym monitoringu funkcji życiowych, co ma ogromne znaczenie w przypadku badan małych dzieci i pacjentów nieprzytomnych. Do tej pory, z powodu braku takiej pracowni w WSSD konieczne było transportowanie dzieci, nierzadko w stanie ciężkim, do innej placówki.

W Szpitalu Dziecięcym rocznie leczy sie w warunkach stacjonarnych ok. 25 tys. pacjentów, z których ok. 20 proc. stanowią pacjenci po urazach i wypadkach. Leczeni są tu również pacjenci z wadami wrodzonymi, z chorobami nowotworowymi, z chorobami układu nerwowego, krążenia itp, którzy wymagają szybkiego dostępu do specjalistycznej diagnostyki radiologicznej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum