W diagnostyce nowotworów kluczowe są innowacyjne rozwiązania. "Spójrzmy na przykład z Francji"

Autor: IB • Źródło: Rynek Zdrowia30 października 2021 15:46

Precyzja i bezpieczeństwo diagnostyki nowotworów rośnie z chwilą zastosowania odpowiednich, nowoczesnych urządzeń - mówi Ewelina Bień-Szewczyk, dyrektor zarządzająca GE Healthcare Pharmaceutical Diagnostics w Polsce.

Ewelina Bień-Szewczyk Fot. PTWP
  • Wsparcie producentów urządzeń medycznych w zakresie diagnostyki chorób nowotworowych polega na przedstawianiu na polskim rynku jak najbardziej nowoczesnych technologii i innowacji - mówi Ewelina Bień-Szewczyk
  • Umożliwiają one bardziej precyzyjną diagnostykę obrazową, a jednocześnie koncentrują się na bezpieczeństwie i komforcie badania dla pacjenta - zaznacza
  • Na bazie urządzeń medycznych, które oferują innowacyjne rozwiązania, powstają we Francji kliniki jednego dnia, w których pełna diagnostyka odbywa się nawet w ciągu sześciu godzin - dodaje

Nowoczesne technologie w diagnostyce nowotworów

- Wsparcie firm, producentów urządzeń medycznych, w zakresie diagnostyki chorób nowotworowych polega na przedstawianiu na polskim rynku jak najbardziej nowoczesnych technologii i innowacji, które umożliwiają bardziej precyzyjną diagnostykę obrazową, a jednocześnie koncentrują się na bezpieczeństwie i komforcie badania dla pacjenta - mówi Ewelina Bień-Szewczyk.

- Chciałabym posłużyć się przykładem diagnostyki obrazowej dotyczącej raka piersi. Możemy przedstawić bardzo szeroki wachlarz urządzeń służących do zdiagnozowania tego nowotworu. Mamy urządzenia ultrasonograficzne, które dają bardzo dokładny obraz trójwymiarowy, a także tomografy z tomosyntezą, które pozwalają na bardzo precyzyjną diagnostykę i są dedykowane do piersi gruczołowych - wymienia.

Innowacyjność jest kluczowa

- Oferujemy tradycyjne tomografy cyfrowe oraz mammografię spektralną, która - przy zastosowaniu kontrastu - daje takie obrazowanie, jak w rezonansie magnetycznym. Precyzja diagnostyki zatem bardzo rośnie w momencie zastosowania odpowiednich urządzeń - wskazuje dyrektor zarządzająca GE Healthcare Pharmaceutical Diagnostics w Polsce.

- Na bazie urządzeń medycznych, które oferują innowacyjne rozwiązania, powstają we Francji kliniki jednego dnia, w których pełna diagnostyka odbywa się nawet w ciągu sześciu godzin. Pacjentka przechodzi przez kolejne etapy, przy czym podejmowane są decyzje, czy potrzebne jest dalsze diagnozowanie. Na końcu proponowana jest terapia. Nowoczesność, która zmierza do lepszej jakości diagnostyki jest tutaj kluczowa - argumentuje.

O innowacyjnych rozwiązaniach sprzętowych w diagnostyce nowotworów Ewelina Bień-Szewczyk mówiła też podczas sesji "Onkologia - sieć problemów do rozwiązania" w ramach XVII Forum Rynku Zdrowia.

Czytaj też: Ekspert ma pomysł jak zwiększyć dostęp do badań obrazowych. Bazę sprzętu należy uzupełnić o..

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum