W WIM odbył się międzynarodowy kurs 3D z przestrzennego planowania zabiegów rekonstrukcyjnych głowy i szyi

Autor: oprac. KM • Źródło: Wojskowy Instytut Medyczny20 listopada 2022 14:02

W dniach 12-15 listopada w Wojskowym Instytucie Medycznym odbył się kurs kompleksowego planowania zabiegów rekonstrukcyjnych w obrębie głowy i szyi z zastosowaniem personalizowanych implantów. W części praktycznej kursu wykonano - z oczekiwanym efektem! - 6 zabiegów wad kości twarzoczaszki.

W WIM odbył się międzynarodowy kurs 3D z przestrzennego planowania zabiegów rekonstrukcyjnych głowy i szyi
Oto jak wygląda zabieg ortognatyczny - właśnie ten był przeprowadzony w WIM. Fot. Wojskowy Instytut Medyczny (wim.mil.pl)
  • W Wojskowym Instytucie Medycznym odbył się kurs kompleksowego planowania zabiegów rekonstrukcyjnych w obrębie głowy i szyi z zastosowaniem personalizowanych implantów
  • Zastosowany został specjalistyczny sprzęt, skaner oraz drukarka 3D wysokiej rozdzielczości
  • Szkolenie miało część teoretyczną oraz praktyczną - w tej drugiej z sukcesem przeprowadzono 6 zabiegów wad kości twarzoczaszki

Kurs z innowacyjnych zabiegów w WIM

W dniach 12-15 listopada w Wojskowym Instytucie Medycznym odbył się kurs kompleksowego planowania zabiegów rekonstrukcyjnych w obrębie głowy i szyi z zastosowaniem personalizowanych implantów.

Personalizowane implanty ortognatyczne - fot. wim.mil.pl

Zastosowano specjalistyczny sprzęt, skaner oraz drukarkę 3D wysokiej rozdzielczości. Sprzęt należy do Klinicznego Oddziału Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowego. Kurs cieszył się dużym zainteresowaniem specjalistów wysokiej klasy z Polski, Niemiec czy Ukrainy.

6 zabiegów w części praktycznej. Wszystkie z sukcesem

Wybitni pasjonaci chirurgii ortognatycznej mieli możliwość uczestnictwa w części teoretycznej - zgłębiali tajniki samodzielnego planowania ortognatycznego ze szczególnym uwzględnieniem aspektów anatomicznych. W części praktycznej natomiast wykonano 6 zabiegów operacyjnych złożonych wad morfologicznych kości twarzoczaszki. WIM podkreśla, że zakwalifikowani i zoperowani pacjenci uzyskali bardzo dobry efekt funkcjonalny i estetyczny.

- Osobliwy trzon i charakter kursu daje wielkie nadzieje na sukcesywny rozwój na międzynarodowym rynku - podkreśla Wojskowy Instytut Medyczny.

Kliniczny Oddział Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej WIM PIB to pierwszy w Polsce oddział szpitalny funkcjonujący w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jako jednostka, która stosuje innowacyjne oprogramowanie do przestrzennego planowania rekonstrukcji w zakresie głowy i szyi. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum