×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne otrzymało nowoczesny sprzęt dla dzieci chorych onkologicznie

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP18 kwietnia 2023 07:23Aktualizacja: 18 kwietnia 2023 07:34

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku otrzymało nowoczesny sprzęt przeznaczony do leczenia dzieci chorych na nowotwory.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne otrzymało nowoczesny sprzęt dla dzieci chorych onkologicznie
Dr Marcin Hennig i pielęgniarka oddziałowa Ewa Lipska-Sidor. Fot. PAP/Adam Warżawa
  • Nowoczesne urządzenia przeznaczone do leczenia chorych na nowotwory dzieci trafiły do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku
  • W leczeniu małych pacjentów pomoże m.in. system do nauromonitoringu śródoperacyjnego, ponieważ pozwala z maksymalną precyzją przeprowadzić operację usunięcia nowotworów
  • Wartość sprzętu wynosi około 300 tys. złotych, a urządzenia zostały przekazane przez TUW PZUW

Nowoczesny sprzęt trafił do UCK

- Uzyskujemy wsparcie dla naszych pacjentów onkohematologicznych, dla dzieci, które są w najtrudniejszej sytuacji - mówił w piątek (14 kwietnia) dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (UCK) Jakub Kraszewski w trakcie przekazywania sprzętu Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie. Klinika ta leczy najmłodszych pacjentów nie tylko z regionu Gdańskiego, Pomorza, ale też z naszego makroregionu - podkreślił.

W leczeniu dzieci ma pomóc system do nauromonitoringu śródoperacyjnego. Pozwala on z maksymalną precyzją, bez ryzyka uszkodzenia nerwów, przeprowadzić operację usunięcia nowotworów.

TUW sfinansował także zakup urządzenia do kontrolowania pracy serca, oddychania, ciśnienia i innych ważnych funkcji życiowych pacjentów.

- Są to urządzenia, które sczytują pracę serca, monitorują zapis funkcji elektrycznej serca i, monitorują funkcję oddechowe - wyjaśnił lekarz kierujący oddziałem hematologii UCK Marcin Henning.

Zaznaczył, że szpital otrzymał cztery takie urządzenia. Będą one wykonywały ciągłe pomiary pacjentów.

Prezes TUW PZUW Rafał Kiliński zapewnił, że jego firma chce pomagać w przywracaniu zdrowia i radości dzieciom, których dotknęła ciężka choroba. - Jesteśmy towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych, a ta wzajemność opiera się na solidarności. Staramy się ją okazywać, gdy jest potrzebna - mówił.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku jest jednym z największych szpitali w Polsce. Przyjmuje prawie 130 tys. pacjentów rocznie. W Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK leczy się kilkuset pacjentów, z czego ponad 180, to najmłodsi pacjenci z Ukrainy.

Zastępca ordynatora Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK prof. Ewa Bień podkreśliła, że dzięki nowoczesnej aparaturze szpital będzie mógł leczyć jeszcze więcej dzieci.

- Takie dary, które umożliwiają nam bardziej nowoczesną diagnostykę i terapię dzieci, są czymś nie do przecenienia - oznajmiła.

Wartość przekazanego sprzętu to prawie 300 tys. zł.

TUW PZUW to największe towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, należy do Grupy PZU. Ubezpiecza prawie 200 szpitali i innych podmiotów leczniczych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze