USA: zielone światło dla polskiego systemu PocketECG
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków dopuściła do obrotu na terenie USA najnowszą wersję systemu PocketECG - informuje firma Medicalgorithmics SA w komunikacie prasowym.

Jak czytamy w informacji, jest to jedyne tego typu zgłoszenie zaakceptowane do tej pory przez FDA, gdzie technologia firmy Medicalgorithmics SA zakwalifikowana została jako zunifikowana platforma diagnostyczna, łącząca w sobie zalety wszystkich do tej pory istniejących metod monitorowania zaburzeń rytmu serca.
Technologia stworzona przez polską półkę może być wykorzystywana w badaniu amerykańskich pacjentów bez względu na typ preferowanej przez ubezpieczyciela diagnostyki.
- To pierwszy krok we wprowadzaniu na rynek amerykański systemu PocketECG III generacji, gdzie nowe urządzenie będzie wykorzystywało obecną klasyfikację FDA i będzie jedynie rozszerzeniem obecnego zgłoszenia. Pierwsze egzemplarze PocketECG III trafią do klientów już w 2013 roku. PocketECG III będzie w jednym urządzeniu integrować funkcję rejestratora i analizatora EKG z funkcją smartfonu - mówi dr Marek Dziubiński, prezes zarządu Medicalgorithmics SA.
Agencja ds. Żywności i Leków zaakceptowała technologię Medicalgorithmics SA jako rozwiązanie integrujące w jednej platformie diagnostycznej najpowszechniej wykorzystywane metody diagnostyki arytmii.
To pierwszy na świecie wśród urządzeń diagnozujących arytmię projekt, łączący w ramach jednej platformy zalety powszechnie używanych metod diagnostycznych takich jak metoda Holtera, metoda zdarzeniowych rejestracji EKG oraz mobilna telemetria kardiologiczna - czytamy w komunikacie.
Wraz z wprowadzaniem nowego systemu Medicalgorithmics S.A. planuje poszerzenie swojej działalności w drodze rozwoju organicznego, a także przejęć podmiotów funkcjonujących w obszarze badania bezpieczeństwa nowych leków w USA.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)