UE sfinansuje m.in. zakup sprzętu do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2019 14:07

Komisja Europejska poinformowała we wtorek (2 kwietnia) o podjęciu decyzji ws. finansowania budowy kilku dróg w Polsce m.in. S7 z Warszawy do Grójca, wsparcia Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej oraz pomocy w zakupie nowego sprzętu do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

UE sfinansuje m.in. zakup sprzętu do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
Fot. Archiwum

Projekty w Polsce znalazły się w szerszym pakiecie ogłoszonym przez KE, który obejmuje 10 państw członkowskich i 25 inwestycji. Poza Polską chodzi o: Bułgarię, Czechy, Grecję, Maltę, Niemcy, Portugalię, Rumunię, Węgry i Włochy.

W przypadku Polski wtorkowa decyzja dotyczy projektów związanych z poprawą opieki zdrowotnej oraz infrastruktury wodnej, kolejowej i drogowej. 

UE przeznaczy 61 mln euro na nowy sprzęt do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Beneficjentami tej inwestycji będzie ponad 3,3 mln mieszkańców województwa małopolskiego. Komisja zdecydowała też, że wesprze kwotą 56 mln euro budowę nowego kompleksu szpitalnego mieszczącego Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu. Inwestycja, która ma scentralizować usługi opieki zdrowotnej w tym regionie, będzie wymagać rozbudowy infrastruktury i zakupu nowego sprzętu. Centrum ma prowadzić szpitalny oddział ratunkowy dla dzieci; powiększy też swoje oddziały ortopedii, traumatologii i rehabilitacji.

Z Brukseli Krzysztof Strzępka 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum