Telemedyczny system do badania płodu chcą sprzedawać w RFN

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2017 16:23

Telemedyczna spółka Nestmedic, która stworzyła i wprowadza na rynek Pregnabit, czyli pierwsze na świecie kompleksowe rozwiązanie telemedyczne do badania dobrostanu płodu, zamierza sprzedawać to mobilne urządzenie w RFN.

Telemedyczny system do badania płodu chcą sprzedawać w RFN
System Pregnabit służy do badania kardiotokograficznego płodu. Fot. Nestmedic

Firma współpracuje w tym zakresie z Instytutem Fraunhofer i zapowiada, że niebawem podpisze pierwsze listy intencyjne

- W Niemczech rodzi się rocznie ponad 700 000 dzieci i ta liczba wciąż rośnie. Ponad 90% ciężarnych poddawanych jest rutynowym badaniom KTG. Od 28 tygodnia ciąży przechodzą one od 4 do 8 takich badań. Zapotrzebowanie na kompleksową, okołoporodową opiekę medyczną jest zatem duże - zauważa Patrycja Wizińska-Socha, prezes i współtwórczyni Nestmedic i dodaje, że szanse na sukces sprzedażowy teleKTG Pregnabit wydają się naprawdę wysokie.

Nestmedic S A została powołana w lipcu 2014 r. celem przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych oraz wyprodukowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnego technologicznie, unikatowego mobilnego rozwiązania telemedycznego do zdalnego badania dobrostanu płodu - badania kardiotokograficznego (KTG).

Po zakończeniu etapu badawczo-rozwojowego uwieńczonego otrzymaniem certyfikacji CE i rozpoczęcia działań sprzedażowych, spółka będzie jedynym na rynku polskim i jednym z niewielu na rynku światowym dostawcą kompleksowej oferty: własnego produktu medycznego (teleKTG) oraz usługi zdalnej analizy zapisów KTG przez wykwalifikowany personel medyczny w Medycznym Centrum Telemonitoringu.

Po wejściu na rynek krajowy i osiągnięciu odpowiedniej skali gwarantującej wysoki poziom niezawodności oferowanych usług, Nestmedic planuje ekspansję na najbardziej atrakcyjne rynki europejskie i światowe.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum