RZX/Rynek Zdrowia | 26-07-2019 13:18

Tarnów: nowoczesne badania mammograficzne w Szpitalu św. Łukasza

Blisko 2 mln kosztowało utworzenie nowej Pracowni Mammograficznej w SP ZOZ w Tarnowie. Zakup mammografu cyfrowego nowej generacji pozwoli na skuteczniejszą diagnostykę i wykrywanie choroby we wczesnym stadium.

Mammografia w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Fot. M. Stanczyk.

- To ogromny postęp w jakości badań profilaktycznych, a więc i skuteczności wczesnego wykrywania zmian. Sama jestem przykładem, że wcześnie wykryta zmiana i podjęcie leczenia, daje szanse na kolejne lata życia w zdrowiu. Dlatego podjęłam decyzję o zakupie nowoczesnego i bezpiecznego urządzenia, które będzie dostępne dla wszystkich pacjentek z Tarnowa i całego regionu - mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala św. Łukasza. 

Dzięki dobrze napisanemu projektowi i montażowi środków, inwestycje sfinansowano z budżetu państwa, środków UE i własnego budżetu - łącznie blisko 2 mln złotych.

W ramach inwestycji przebudowano również fragment pierwszego piętra budynku na potrzeby Pracowni. Remont pomieszczeń polegał na wykonaniu nowych posadzek, montażu kanałów kablowych, osłon radiologicznych, wykończeniu ścian i sufitów podwieszanych, montażu stolarki, wykładzin i nowych mebli z wyposażeniem. Pomieszczenia posiadają własną łazienkę oraz system klimatyzacji.

Całość zadania wpisuje się w program działania Szpitala św. Łukasza oraz zadania statutowe, czyli świadczenie usługi z zakresu całodobowego udzielania świadczeń zdrowotnych. Dzięki temu tarnowska placówka zwiększy jakość oferowanych usług zdrowotnych w zakresie wykrywalności chorób nowotworowych, w tym w szczególności nowotworów piersi.