×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Tarnobrzeg: pięć nowych defibrylatorów może uratować życie

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia16 marca 2016 09:34

Pięć nowych defibrylatorów mogących uratować życie osobom przebywającym w Tarnobrzegu przekazano we wtorek (15 marca) uroczyście w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej na podmiejskim osiedlu Sobów.

Tarnobrzeg: pięć nowych defibrylatorów może uratować życie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Miasto zakupiło trzy defibrylatory za 22 tysiące złotych. Kolejne dwa urządzenia przekazał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Pomysł ich zakupu nie wyszedł od miasta, ale został zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego. 

Jak przekonywał Kamil Kalinka, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, to, co broni te zakupy, to fakt, że już raz defibrylator użyty przez Państwową Straż Pożarną uratował jedno życie.

Defibrylatory trafiły do jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratownictwa. To jednostki w Sobowie, Mokrzyszowie i Wielowsi. Czwarty defibrylator otrzymała Straż Miejska. Piąte urządzenie jest na wyposażeniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zapowiedział, że w następnej kolejności miasto kupi defibrylator, który zostanie zamontowany w miejscu ogólnodostępnym.

Więcej: www.echodnia.eu

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze