×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szpital z nową aparaturą do leczenia układu moczowego za ponad 1 mln zł

Autorzy: PAP; oprac. MP • Źródło: PAP12 września 2023 17:30

O nowoczesną aparaturę do diagnozy i leczenia chorób układu moczowego wzbogacił się Oddział Urologii z Onkologią Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. We wtorek (12 września) nastąpiło oficjalne oddanie urządzeń do użytkowania.

Szpital z nową aparaturą do leczenia układu moczowego za ponad 1 mln zł
Szpital Narutowicza z nowoczesną aparaturą do leczenia układu moczowego Fot. PAP/Łukasz Gągulski

 

Szpital Narutowicza z nowoczesną aparaturą do leczenia układu moczowego

Wartość zakupu, m.in. ultrasonografu, lasera holmowego i narzędzi do zabiegów endoskopowych, wynosi prawie 1,1 mln zł - niemal cała kwota to dotacja miejska, a ponad 4 tys. zł to wkład własny szpitala.

- Bardzo potrzebujemy takich narzędzi. Dzięki nim możliwa będzie szybsza diagnostyka, a co za tym idzie - leczenie. Nowa aparatura pozwoli m.in. na wykonywanie zabiegów minimalnie inwazyjnych i na najwyższym poziomie - powiedziała dyrektor szpitala Narutowicza dr n. med. Renata Godyń-Swędzioł.

Sprzęt będzie wykorzystany w diagnozie i leczeniu m.in. kamicy, przerostu gruczołu krokowego, guza nerki i innych nowotworów.

Jak zauważyła dyrektor placówki, po pandemii COVID-19 do szpitala trafia więcej osób ze schorzeniami układu moczowego i dlatego też liczbę łóżek na Oddziale Urologii z Onkologią zwiększono z 15 do 20.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze